Buco Cassanova


FOTO KRONIKA (photo Chronicle)Stupava 25.2.2017

Obdivujem Beatinu neúnavnú schopnosť zorganizovať nezorganizovateľné a tak sme sa vďaka nej zúčastnili fantastického kurzu cvičenia psov na fit lopte. Fit lopta, tak ako u ľudí tak aj u psov je výborný nástroj na cvičenie spinálneho svalstva a korekcií zlozvykov v držaní tela. Pod vedením veľmi skúsenej praktičky deň ubehol ako voda a my hurá do cvičenia so psami. Mala som so sebou Olinku, ktorá to pochopila na prvý šup a veľmi sa jej to páčilo. Mne tiež :)
Teraz musím vymyslieť, ako na loptu dostať nášho tvrdohlavého Láďu, ale ja verím, že ho nejako presvedčím, že je tam fajn :)
Praha 27.-29.01.2017

V sobotu sme si užili deň pri výnimočnej akcii - Krst knihy o cavalieroch a živote s nimi "Jemný recept na život" od autorky, ktorá si ako sprievodnú akciu krstu zvolila "I. privat show Michaely Čermákovej". Takáto akcia môže napadnúť len tak kreatívneho a aktívneho človeka, ako je ona sama a má za to môj obrovský ľudský obdiv. Pri takejto akcii nejde vôbec o výsledky, ale aj tak sa pochválim, že naša Olinka nastúpila v 4 bohate obsadených triedach a všetky vyhrala, čím nám riadne zdvihlo nos do výšky !
Po skončení krstu sme prijali pozvanie na výborný teplý guláš a svařák do rodnej CHS nášho Etara a vytešili sme sa z nádhernými šteniatkami hneď z dvoch vrhov. S radosťou sme pohladkali všetkých Etarových chlpatých príbuzných a špeciálne jeho krásnu skoro 12 ročnú maminu Torayu.
Unavení a spokoní sme zaľahli do postele, aby sme v nedeľu mohli vyštartovať smer CHS Minowara a Merlin Bohemia, odkiaľ pochádza naša Olinka a sú tam aktuálne šteniatka po našom Etarovi.Kielce 11.-13.11.2016

V Poľsku býva veľmi málo medzinárodných výstav a tak sme využili vzácnu kombináciu DUO CACIB navyše posudzované špecialistkami na cavaliere. Som opäť pyšná na Géniusa, ktorý si celú výstavu užíval a ukázal sa v tom najlepšom svetle, čím mi dal najkrajší darček k mojim narodeninám.
Obzvlásť si cením posudok od Slovenskej rozhodkyne, ktorá je zároveň poradkyňou chovu pre Slovensko, nakoľko si mohla Géniusa prehliadnuť osobne a má teda na neho svoj názor bez ohľadu na jeho "vydarený" bonitačný posudok.
Kielce sú nádherné výstavisko, s nádhernými obrovskými kruhmi a určite sa sem ešte radi vrátime.


Praha 28.-30.10.2016

Posledná DUO výstava v Čechách nemohla byť bez našej účasti. Ubytovaní sme boli v jednom hoteli s Lacíkovcami, čo veštilo príjemné večery hneď od príchodu :) večer medzi výstavami nám zorganizoval český voľnočasový team "Štetina" fantastickú kačaciu večeru s domácim pivom. Za odmenu sme im zapískali na fujarkách a s nevôľov sa o polnoci pobrali domov. Igor mal výborný nápad - ísť si zapískať o polnoci na Karlov most, tuším ma bude do smrti mrzieť, že sme ho prehlasovali a išli na hotel :)

Jesenica 01.-02.10.2016

Nezvykneme sa zúčastňovať klubových akcií Pražského klubu cavalierov a kingov, odkedy sme boli v Štiříne. Štiřín bol šokom asi pre každého vystavovateľa čo sa týka priestorov. Hamížny na body do TOPovacej súťaže sme sa vybrali do Jesenice. Výstava bola o 100% lepšia ako Štiřín, avšak kruhy zďaleka nespĺňali našu predstavu o pohodovom vystavovaní, ktoré si kavalier zaslúži. Atmosféra však bola veľmi priateľská a pohodová, takže negatívne zážitky si na rozdiel od Štiřína uchovávať určite nebudeme.
Výbornou bodkou za prvým výstavným dňom bol spoločný večer so Smolenovcami, ktorý si vždy radi zopakujeme :)


Brno 24.-25.09.2016

Tri TOP akcie sa konali v jeden víkend - Klubová výstava Čech Moravy a Slezka a Národná výstava pod rozhodovaním Míši Čermákovej v Brne, a Klubová výstava Slovenského klubu v Pezinku. Veľmi neradi, ale museli sme sa rozhodnúť čo uprednostníme s chladnou kalkulačkou v hlave - v Čechách súťažíme s Etarom v súťaži "TOP cavalier" a potrebujeme každý bod, takže sme ostali v Brne, a na Slovensko sme aspoň poslali zástupcu Géniusa s našou Danicou.
Všetky akcie boli nádherné, Etar si pripísal pár bodov a Génius sa stal chovným psom.Švajčiarsko 20.-27.08.2016

Ďalší z našich dobrodružných nápadov a huráá do Švajčiarska na klubovú výstavu cavalierov pri príležitosti jubilea tamojšieho klubu. Zároveň s nami vyrážal z Prahy autobus s rovnako postihnutými chovateľmi :) Hustota Prokopských hvězd vo Švajčiarsku bola na úrovni Hujerovcov a čo s dalo vyhrať to aj vyhrali, nabudúce nás už asi nepozvú :) Ale vážne to bol obrovský zážitok - friendly atmosféra so slávnostným pátosom, nádherná príroda, všade dookola majestátne Alpy.


Lukavica 02.08.2016

Lacíkovci pár krát do roka zamieria na svoju chatu v našej blízkosti a my si nikdy nenecháme újsť pozvanie na kotlíkovú párty aj s Divékyovcami do lona krásnej prírody. Ópekačka, kotlíkovačka, vínkovačka, kamarátkovačka - prečo si človek nenájde viac času na príjemné aktivity ??? Aby som nezabudla spomenúť, že "ve tří se to lépe táhne" takže už teraz sa tešíme na ďalšie spoločné chvíle aj pri fujarke :)Leto u nás doma

Nie len výstavami žijeme po celý rok a tak voľné chvíle trávime na svojom rozsiahlom dvore, tešíme sa z návštev a užívame si prítomnosť svojich odchovov, ktorý k nám chodievajú do "mamahotel". Sú to vzácne chvíle absolútneho relaxu.
Ak by si to chcel niekto vyskúšať, je vždy vítaný :)
Nitra 10.-12.06.2016

Do Nitry sme vytiahli náš show team budúcnosti :) Olinka práve dovŕšila 9 mesiacov, tak sa mohla predstaviť už v junioroch, Genius využil možnosť sa po prvý krát ukázať slovenskej výstavnej verejnosti a náš malý Láďa chodí všade s nami na kukandu, aby si zvykol na výstavný ruch, ktorý ho dúfame že tiež neminie:)
3 výstavy v jeden víkend a Olinka začala aj ukončila Junior šampiona SK, Génius nesklamal pokračoval vo svojom víťaznom ťažení a dokonca ako jeden z mála Slovenských odchovov si siahol aj na priečky najvyššie.
No pyšní sme preveľmi :)


Budapešť 04.-05.06.2016

Po úsechu v Ostrave klubovke sme sa rozhodli vyskúšať s Geniusom zaloviť do vôd medzinárodného šampionátu a vybrali sme sa do Budapešti. Okrem toho, že sa nám to aj oplatilo, opäť sme tu stretli známe tváre a prvý deň ukončili v karavane pred bránami maďarského výstaviska s Lacíkovcami na slovenskej domácej praženici a výbornom ríbezľovom víne tiež slovenskej produkcie, aby sme oslávili Géniusov vstup medzi čakateľov na titul Interšampion a v kľude si užili naše spoločné dieťa Cloe (Etar x Ziva) :)


Kutná Hora 14.-15.05.2016

Ďalša z kategórie fantastických výstav je vždy Klubová výstava Cavalier klubu Čech Moravy a Slezka, ktorej sme tiež hrdým členom. Táto výstava sa okrem famóznej organizácie vyznačuje aj kolektívnym duchom, ktorého si vážim zo všetkého najviac. Večerné posedenia v kempe a povýstavná návšteva v Jezerním království sú nezabudnuteľné zážitky, ktoré stoja za tie najazdené km.
Pezinok 16.04.2016

Zúčastnili sme sa jednej z najobľúbenejšších výstav, Klubovej výstavy Slovenského kavalier a king charles španiel klubu, ktorého sme členom. Obstáli sme najlepššie ako sa len dalo a v takejto v흻aznej eufórii sme sa presunuli do neďalekej Stupavy, osláviť okrúhle narodeninky naššej kamarátky Beatky a spievali sme s rukou hore do samého rána :)
Mám rada združené akcie :)


Ostrava 10.04.2016

Rozhodli sme sa, že nastal čas ukázať svetu náš najmladší odchov a prihlásili sme Géniusa na národnú výstavu do Ostravy.
Tatina Etara sme nechali doma a tak sme si nerobili žiadne nádeje k lepším výsledkom. O to väčšiu radosť sme mali z nečakaného úspechu.

UK Warwick 04.-6.3.2016

Tento rok sa výletu do UK zúčastnilo viac nadšencov, ako len my a tak sme obohatili štatistiky výstavy o autobus divákov a 12 vystavovaných psov. Určite sme neurobili hanbu Slovenskému, Českému ani Poľskému chovu cavalierov. Bolo veľmi príjemne, cesta ubiehal rýchlo, bolo o čom diskutovať, čo jesť aj piť :)
Ja som bola jemne indisponovaná po čersvej drastickej extrakcii zuba, ale dobrá domáca moravská meruňka, či slivka je super dezinfekcia :)
Za fokty ďakujem Lucke Melicharovej, Vladene Jalúvkovej, Hanke Novákovej a Radkovi Šmejkalovi, ktorý skoro dobrovoľne fotil mojim foťákom, kým som bola v kruhu!

Do Anglicka na výstavu sa chodí obzerať s otvorenou pusou a v lepšom prípade ukázať psa. Umiestniť sa na bodovanom mieste je sen a nezabudnuteľný pocit! Nebyť Prokopskej hvězdy, Hanky a Zuzky, tento pocit nezažijem. Ešte raz Vďaka!


Kamenný mlyn 09. a 16.2.2016

Ani roky skúseností neoprávňujú človeka povedať, že vie všetko. Dlhšiu dobu som sledovala aktivity v Čechách ohľadom trénigu psov tzv. pozitívnou motiváciou. Existuje k tomu aj literatúra, ale vidieť naživo a vyskúšať si to na svojom psovi bola výzva.
Vidieť pracovať tím Šusta - Čermáková live je nezabudnuteľný zážitok. Presne podľa kréda "v jednoduchosti je sila"! Ešte aj naše malé 5 mesačné kozliatko po pár sekundách pochopilo, že má stáť :)

Brno 07.-08.02.2016

Vystavovanie je droga. Keď raz podľahneš, niet čo riešiť :) A tak sme sa vybrali výletným krokom do Brna. Viezli sme so sebou aj naše šteniatko z vrhu "I" Immeldu, ktorá tam našla svoj nový domov. Naštartovali sme večerou u Fabiánkovcov.
Inak tak som im super okúpala Flavia, že v sobotu nabil aj Etara :)

Nitra 16.1.2016

Zahájili sme výstavnú sezónu na Slovensku s neuveriteľne charizmatickou pani posudzovateľkou Oľgou Dolejšovou. Chcem mať jej vnútorné vyrovnanie a láskavý úsmev!
Túto výstavu sme si naplánovali dlho dopredu ako víkendový oddych s kamarátmi Fabiánkovcami z Brna - sobota výstava a relax v kúpeľoch, v nedeľu výlet so psami do prírody.
Aj keď obyčajne plánovanie nie je moja silná stránka, toto nám vyšlo skvele :)


Praha TOP 06.12.2015

Náš ETAR Prokopská hvězda sa stal TOP cavalierom CZ s najmenším počtom absolvovaných výstav zo všetkcýh psov. Sme tak neuveriteľne pyšní, že sa nám nelenilo odbenúť si tých 550 km pre slávnostné ocenenie.
Prijali sme láskavé pozvanie Janky Točíkovej a cestu sme využili zároveň ako skrášľovací pobyt na jej klinike, za čo ešte raz srdečne ďakujeme :)
Neobišli sme ani možnosť ešte raz vidieť Etarkove šteniatka v Strakách, kým sa rozpŕchnu.
Slávnostnú atmosféru sme nasali už cestou tam, keď sme sa zastavili u chovateľky cavalierov, ktorá vyrába keramiku. Nááádherné vecičky z dielne Janky Kandovej.


Praha 31.10.-1.11.2015

Hamížni po tituloch, vybrali sme sa na DUO CACIB do Prahy. V Čechách ku koncu roka vyhlásili súťaž TOP cavalier bez ohľadu na klubovú príslušnosť a Etar sa so svojimi 7 absolvovanými výstavami držal na prvej priečke, pričom mu na krk dýchal jeho synovec Faranel. Jediná šanca pre Etara, ako sa stať TOP cavalierom CZ bolo víťazstvo na oboch výstavách v Prahe a súčasne sa Faranel nesmel umiestniť tesne za ním. Skôr utópia, ale s heslom "Nádej umiera posledná" sme to prihlásili. A podľa hesla "Odvážnym šťastie praje" sa nám všetko splnilo :) Tešila som sa ako malé dieťa z lízatka :)Bratislava 24.10.2015

Výstavu v Bratislave som absolvovala ako divák bez psa, takže som si vychutnala fotenie a pozorovanie. Večer organizovala Beatka ukážku výstavnej úpravy psa pod vedením Jana Zdařila. Na túto akciu som sa dlho dopredu tešila a p. Zdařilovi som to nijak neuľahčila - doniesla som Etara vo svojej obľúbenej domácej úprave zo zadaždeného dvora. Je to dobrý groomer, nezľakol sa, výzvu prijal a vymenil mi psa za krásneho výstavného :)


Straky (CZ) 04.10.2015

Zvedavosť na Etarkove a iné šteniatka nás v nedeľu zaviala na opačný koniec Čiech a popoludnie sme strávili v obklopení užasných šteniatok. Zaláskovali sme sa celkom, celkom a dúfame, že niektoré z nich sa skôr či neskôr presťahuje do našej svorky.


No a Radkove bezlepkové rezne - nebíčko v papuľke :)


Tomášov(SK) 12.9.2015

Klubové a špeciálne výstavy organizované Slovenským klubom cavalierov patria (a dúfam, že ešte dlho budú patriť) k mojim srdcovým výstavám. Ani táto nesklamala. Krásna, načančaná, v priateľskej a milej atmosfére. Od anglického posudzovateľa človek vždy čaká okrem nestrannosti aj vysokú mieru odbornosti, nakoľko je to ich národné plemeno. Nie vždy je to podľa môjho gusta, ale aj to patrí k show životu. V každom prípade to bola pani veľmi milá a tu pre mňa jej odbornosť skončila :) Napriek, pre diváka, občasne nepochopiteľnému výberu, BOB sa jej naozaj podaril. Tohto psíka dlhodobo (aj keď ide o veľmi mladého psíka) sledujem a je to naozaj fešák.


Oslo (NO) 3.-6.9.2015

Človek si má plniť svoje sny a tak sme využili zámienku európskej výstavy a vydali sme sa smer sever.
Krásna krajina, úplne iný životný štandard a nezabudnuteľné dve výstavy. Raz sa sem ešte určite vrátime a na dlhšie

Lukavica 26.8.2015

Najkrajšia časť chovu psov je spoznávanie ľudí, s ktorými pracovne a rodinne nemáte nič spoločného. Prosto ľudí, s ktorými Vám je dobre, máte si čo povedať a v spoločnosti ktorých načerpáte novú a pozitívnu energiu. K takým patria aj Lacíkovci, ktorí majú chalupu neďaleko nás a trávia v nej leto. Po mojej SMS "vyrážame z domu, môžete chystať červený koberec" nezaváhali ani chvíľu a neviem kde ho vzali, ale vítali nás na červenom koberci :) Inak na Lukavici mimoriadne rýchlo beží čas!


Bedzin (PL) 09.08.2015

Horúci, priam tropický deň sme sa vybrali na výstavu do Bedzína za rozhodcom, ktorého si nehodno nechať újsť.
Etar sa mu viac ako páčil a my patrične pyšní sme sa zabudli viac schovávať pred slnkom a tak sme si okrem BOB a BIG4 doviezli aj regulérny úpal. Ale nevadí, vyhrávať výstavy je barzo návykové :)

Czestochowa (PL) 26.07.2015

V sobotu začal deň blbec obrovskou búrkou a bleskami v našej tesnej blízkosti. Večer sme sa vychystali presunúť svoj tábor na výstavisko do Czestochowej (PL). V pol ceste sa auto rozhodlo, že s nami nejde a tak sme sa o druhej ráno vrátili domov a rozmýšľali, či vôbec má zmysel niekam chodiť. Honba za posledným CAC do Poľského šampiona bola silnejšia ako zdravý rozum a tak sme prebalili kufre do druhého auta a hurá v ústrety búrke a dažďu. Dorazili sme včas a nastúpili sme do kruhov v podstate bez výstavnej prípravy psa, ktorú sme samozrejme nestihli.
Odmena bola v podobe nádherného počasia, krásneho výstaviska, príjemných ľudí okolo a vytúženého posledného Poľského CACa. Poľské výstavy sa nám vo všeobecnosti veľmi páčia, sú strašne pozitívne svojou atmosférou.


Warsawa (PL) 12.07.2015

Pokračujeme v love poľských CACov na Poľského šampiona. Tentokrát sme sa ulakomili na medzinárodný titul z Warsawy. cesta tam útrpná, nekonečne dlhá a viac ako zlá. Auto sa nám našťastie nerozpadlo a tak cestu späť sme zvolili inokade s nádejou, že do polnoci budeme doma. To sme ale ani netušili, že sa dostaneme do kolóny z dôvodu dopravnej nehody a stvrdli sme tam skoro 3 hodiny a už nám neostali sily na pokračovanie v jazde domov. A tak sme sa vyspali na najbližšej pumpe a domov sme prišli až druhý deň poobede. Ale deň pekný, výstava vydarená, výsledky ešte vydarenejšie :)Bielsko-Biala (PL) 04.-05.07.2015

Vybrali sme sa na 2 dňovú výstavu do Poľska s cieľom uloviť aspoň 1 CACa do Poľského šampiona. Výstavu sme poňali štandardne výletne a tak sme v piatok svoju púť započali v CHS Maradeco King. Návšteva bola osudová, lebo sme sa v kompletnej zostave zamilovali do malých kingov. Akonáhle sa nájde pre nás nejaký vhodný voľný, bude určite náš :) .Táto výstava bola v znamení rekordných letných horúčav. Našťastie nás výsledky neschladili :)


Szekeshervár (HU) 21.06.2015

Krásny slnečný letný deň, medzinárodná výstava v kempe pri obrovskej vodnej ploche s rodinkou labutí. Príjemná spoločnosť Lacíkovcov a geniálna zmrzlina. Deň na oddych ako stvorený :)World dog show Miláno (IT) 11.-15.06.2015

Mať psa ako je Etar a neukázať ho na najprestížnejšej výstave psov v danom roku by sa muselo nazvať hriech. Poňali sme to tradične výletne a tak sme sa vo štvrtok ráno vybrali na 1100 km dlhú trasu našim pojazdným domčekom. Cestou sme tak trochu stresovali, lebo až do okamžiku odchodu nám organizátor nepotvrdil booking parkoviska, naprieť niekoľko násobnej urgencii na všetkých možných adresách. Tak sme to riskli a dúfali, že niekde hádam zaparkujeme. Dopadlo to dobre, parkovacie miesto sme mali rezervované, ale na naše prekvapenie, bez akéhokoľvek caravaningového komfortu (elektrina, sprcha, čistota...), ktorú sme predpokladali, nakoľko sa jednalo o oficiálne výhradné parkovisko pre caravany.
Avšak bol to jediný nepríjemný zážitok z inak bravúrne organizovanej výstavy, takže už teraz je to zabudnuté :)len tak Doma (SK) 07.06.2015

Krásny tropický letný deň, milá návšteva, guláš, psy a rozlúčka s prvým šteniatkom z vrhu "H". Deň po ktorom môžme smelo konštatovať, že chovateľstvo je krásny koníček.Tešíme sa, keď sa naše psie deti majú dobre a keď sú ich majitelia radi, že ich majú. Je to fajn pocit vidieť svoj odchov s typickou cavalierskou povahou a nájsť v ňom kus matky a otca.Kutná Hora (CZ) 15.-17.05.2015

Predĺžený víkend sme strávili na double klubovej výstave Cavalier King Charles Spaniel klub Čech, Moravy a Slezska v Kutnej Hore. Klubové a špeciálne výstavy, a obzvlášť táto, sú už tradične ponímané ako výstavy oddychové, v príjemnej, odľahčenej a skoro rodinnej atmosfére.Ubytovanie v blízkom kempe je už tiež našou tradíciou. Tu sa stretávame s ostatnými, rovnako postihnutými ľuďmi z rôznych kútov sveta a predrkoceme celé hodiny :) Koštovka domácich zásob k tomu samozrejme patrí tiež! Opäť som sa raz jemne vyliečila z naivnosti národnej a klubovej súdržnosti, ale aj to patrí k chovateľskej a výstavnej rutine, a už ma to neodrádza. Teším na ďalšie výlety!


Budapest (HU) 03.05.2015

Májový víkend sme zakončili v Budapešti. Hodlali sme uloviť posledný CAC na maďarského šampiona. Výstava pôsobila skôr ako malá, obyčajná, národná, než okázalá medzinárodná. Etar mal tentokrát silného súpera - víťaza tohtoročného Crufta a ten v kruhu nehodlal nikomu nič darovať. Predvádzal sa krásne, s fantastickou úpravou srsti a s radosťou.
Tomášov (SK) 18.04.2015

Klubovú výstavu si zpravidla nikdy nenecháme újsť. Je to výstava rodinného typu, vždy plná známych tvári. My sme tentokrát vyrazili testovať náš nový caravan. Výstava bola ako vždy perfektne pripravená, načančaná a príjemná. Jediné negatívum, ale asi aj dosť podstatné, možno pripísať pani posudzovateľke a vedeniu kruhu, že divák okolo nemal ani tušenie, čo sa v kruhu deje, kto vyhral, aké bolo poradie posúdených. Niekedy to nevedel ani sám vystavovateľ. Pani rozhodkyňa ale mala svoj typ (malý kompaktný), ktorý hľadala a v záverečkách to bolo veľmi vyrovnané, čo sa mne osobne vždy veľmi páči :)


Graz (AT) 08.03.2015

Etarkovi chýbal posledny CAC na rakúskeho šampiona, tak sme sa vybrali do Grazu. Cestou sme sa zastavili pozrieť a pokrstiť Etarkove šteniatka v Šali. Odtiaľ sme to strihli cez Chilli kolibu v Tomášove, kde akurát zahajovali gulášovú sezónu 2015. Ja som, žiaľ mala takú migrénu, že som si túto, inak veľmi obľúbenú, ochutnávkovú činnosť nechala újsť. Prespali sme za Viedňou v Wiener Neustadt a ráno šup hľadať výstavnú halu do Grazu. Užili sme si svojich pár minút slávy, pre ktoré sa oplatí cestovať toľké km a teraz hurá do práce, bude sa končiť marec :)UK 27.2.-1.3.2015

Po vlaňajšom úspešnom predvedení sa v UK sme aj tento rok vyrazili do zeme pôvodu cavalierov na najprestížnejšiu klubovú výstavu. Táto výstava patrí do kategórie "zaži a umri" a mňa to nabilo energiou po predchádzajúcej chrípke a nadchádzajúcich pracovných fofroch :)
Budapešť 13.-15.2.2015

Bolo nám málo s Lacíkovcami v Brne, tak sme sa vybrali spolu aj do Budapešti. Nádherné mesto, ubytovanie priamo v centre vedľa parlamentu. Krásne vysvietená nočná Budapešť. Igor sobotu odležal s chrípkou a nám ju nabalil aj domov, aby nám nebolo ľúto!!!
Výstava krásna ako vždy, veľa sprievodných akcií, výborné jedlo. Ceny podstatne vyššie ako pred rokom, ale víkend v celku ako taký výborný !


Šala 06.02.2015

Cestou do Brna sme sa zastavili pozrieť Etarkove posledné šteniatka. Mali akurát 2 týždne a čerstvo otvárali očká. 5 chlapcov a 1 dievčatko sa tešia zo života, rovnako ako ich mamina, starší brat a chovateľka. Už teraz sa tešíme na ďalšiu návštevu, keď začnú behať :)


Brno 07.-08.02.2015

Vybrali sme sa do Brna na DUO CACIB loviť posledného CAC pre Etarka na českého šampiona. Využili sme pohostinnosť Lacíkovcov v Stupave a užili sme si krásny výstavný víkend s pokecom s priateľmi. Chlapi si zahrali šípky a ani neviem kto vyhral. Zapojila som sa na dve kolá, ale v záujme zachovania celistvosti omietky v okolí terča som sa vrátila robiť spoločnosť Beatke do kuchyne :) Na smrť unavení, ale spokojní s výsledkami sme sa napriek snehovej fujavici šťastne vrátili domov. V sobotu sme si pripíjali z víťazného Etarovho pohára a v nedeľu si celá naša výprava doviezla domov CACe :) teraz máme týždeň na regeneráciu tela a hor sa do Budapešti opäť reprezentovať cavaliere :)


Sosnowiec (PL) 18.1.2015

Naša prvá výstava s Etarkom v Poľsku. Pekné prostredie, dostatok miesta, príjemní ľudia. Hrozná organizácia v kruhu, neatraktívnosť posudzovania pre diváka. Nás však hreje historicky prvý CWC, ktorý sme dostali a pevne veríme, že nieje posledný :)

Veľká vďaka manželom Stacsuk, ktorý sa o nás nadštandardne postarali a my dúfame, že raz im to budeme môcť vrátiť!
Nitra 11.01.2015

Druhá výstava v srdci Slovenska - v Nitre. Zopakovali sme si včerajšie výsledky a keďže sme žiadne tituly nepotrebovali, vychutnali sme si super atmosféru perfektne pripravenej výstavy. Pozreli sme si všetky záverečné súťaže a povzbudili sme v záverečnom kruhu "našu rodinu" - šteniatko Hanine Prokopská hvězda a BOBku Fantastica Prokopská hvězda, ktorá si nakoniec vybojovala BIG. 2. A my sme pyšní, že máme doma tiež jednu Prokopskú hvězdu :) A tentokrát máme na fotkách aj nejakých psov, lebo Milan si po včerajšej kritike zapol aj blesk :)


Nitra 10.01.2015

Prvá výstava v srdci Slovenska - v Nitre. Tradične super pripravená. Pre nás extrémne úspešná. Etar Prokopská hvězda - V1, CAC, CACIB, BOS - stal sa tak Slovenský šampión krásy a zároveň splnil podmienky na priznanie titulu Inter šampion (C.I.B.) Dočkali sme sa aj prvého výstavného vystúpenia weimaráčky Feebie v triede mladých s jej paničkou. Sú veľmi šikovné :) (psov na fotkách nemám, lebo môj manžel sa opäť raz vyznamenal ako fotograf a fotil bez blesku )


Brno 04.01.2015

Zahájili sme výstavnú sezónu 2015 na národnej výstave v Brne. Super relaxačný posviatočný deň. Mali sme so sebou malého Geniusa (4 mesiace) a vytešovali sme sa, aký je to smelý zajko :)SPLIT 23.-29.7.2014

Vybrali sme sa na výstavnú dovolenku do Splitu 4x nočná výstava + 2 dni navyše kúpanie pri Omiši s Fionkovcami

Relaxačná dovolenka podľa našich predstáv. More nádherné, počasie fantastické, výstava veľmi pekná, škoda len, že plne v znamení handlérov.

Joe Black Spanilá věž u nás na návšteve 11.7.2014

Po úspešnom východniarskom ťažení sa cestou domov u nás zastavil Monacov prvorodený syn Joe so svojou super rodinkou. Strávili sme spolu dva krásne dni a my veríme, že neboli posledné!Brno (CZ) - 22.6.2014

Pekná slnenčná nedeľa strávená na Brnenskom výstavisku. V hale trošku moc teplo, Etarkovi sa teda behať nechcelo, ale atmosféra štandardne výborná. Zuzka Nováková oslávila narodeninky a my sme za to dostali veľa, veľa výborných chlebíčkou, no aká krásna nedeľa :)

Cestou naspäť sme sa zastavili v Kyjove pozrieť Monacove šteniatka. Okrem krásnych vnúčatok sme sa pokochali úžasnými papagájmi domáceho pána. To veru ešte doma nemáme :)

Klagenfurt (AT) - 14.-15.6.2014

Po výlete do Sibiu sme mali obavy, ako dopadne tento víkend, ale napriek 550 km a 7 hodinám v aute sme si naozaj oddýchli. Krásna výstava, príjemní posudzovatelia, veľa známych tvári na výstave a nádherné prostrenie nášho ubytovania bol balzamom na našu dušu. Presne tu v budúcnosti strávime našu dovolenku. Nádherná príroda. A keďže v Rakúsku vydávajú posudky až po posúdení celého kruhu, konečne som si popozerala aj ostatné plemená. Čevabčiči za 17 Eur bude môjmu manželovi ešte dlho ležať v žalúdku, ale už teraz je odpustené - veď Etar si vezie domov svojho desiateho BOBa :)
Tešíme sa opä o rok!Sibiu (RO) - 30.5.-2.6.2014

Jedna z najškaredších výstav, akú sme absolvovali. Zima, dážď,rozblatený trávnik, organizátor totálne nepripravený na takúto počasie. Posudzovanie ako na bežiacom páse, žiadny pozitívny zážitok z výstavy. Ešteže ubytovanie máme perfektné a rezňov som navyprážala dosť!
Dúfame, že nedeľa bude lepšia.Kutná Hora (CZ) - 16.-19.5.2014

Najkrajšiu klubovú výstavu v blízkom okolí si tradične nemôžeme nechať újsť. Nádherné prostredie kempu Tranzit výborné české jedlo a 167 krásnych cavalierov. Čo viac si priať? Hádal len krajšie počasie. Celé dni prší, čo nám však náladu určite nepokazí!!!
Cestou späť sme sa zastavili v Červeníku u Vavrovcov na kávičku, pozrieť Monačkovu dcérenku Moly


Szilvásvárad (HU) - 20.-21.4.2014

Už tradične sa každoročne vyhýbame veľkonočným domácim zvykom a tak sme sa tento rok zašili na medzinárodnú výstavu psov do neďalekého Szilvásváradu. Krásne prostredie parkúru pre lipicany, úžasné jarné počasie a na počudovanie veľa vystavovateľov nám pookrialo dušu. Skvelé výsledky len umocnili náš relaxačný zážitokKlubová výstava 19.4.2014

Bielu sobotu sme strávili s rovnako postihnutými ľuďmi a ich 4 nohými členmi domácnosti na klubovej výstave slovenského cavalier a king charles spaniel klubu. Bol to zážitok vidieť 109 načančaných cavalierov a kingov pokope a užili sme si slastný pocit mať doma toho najkrajšieho :)
Victory show - Šampion šampionov 28.3.2014

28.3.2014 krásny slnečný deň sme strávili v Nitre a užili sme si svojich pár minút slávy :) ETAR Prokopská hvězda - V1, CAC, Victory junior winner, junior BIG 3. CAYSSARI OKTI Biely démon (allias Boris Kollár) - V2. Bolo príjemné po dlhšej dobe zase stretnúť všetky známe tváre a dobre naladeného pána rozhodcu. Krásne vyzdobený záverečný kruh sme si s Etarkom užili, bolo radosť po ňom kráčať.


Výlet do UK 26.2.-2.3.2014

Vybrali sme sa autom na klubovú výstavu do UK. Pre spestrenie cesty sme to strihli cez Francúzsko a späť cez medzinárodnú výstavu v Douai (FR). 28.2. sme sa v Calais stretli s family Nováková a ako skúsených vo vystavovaní v UK sme sa ich držali ako kliešte až do návratu do Francúzska :) Nepomohli im ani bravúrne šoférske kúsky, stíhali sme aj 150 km/hod v päťprúdovej Londýnskej dialnici, nestriasli sa nás :) Je to naozaj zážitok predviesť psa v anglickej konkurencii. Mrzí ma len, že sme nemohli zobrať nášho Monaca, tricolorov tam bolo naozaj málo. Už teraz sa tešíme na ďalšiu výstavu.


Trenčín 17.01.2014

Upršanú sobotu sme strávili na výstave v Trenčíne. Do detailov premyslená a dokonale zorganizovaná výstava, strohý rozhodca a neúctivý priestor okolo kruhov nám ostane v pamäti. Lucka Domaniková oslávila 11 rokov a rozkrájala nádhernú tortu medzi všetkých záujemcov :) Celý víkend sme strávili v Dubnici nad Váhom v super spoločnosti a "v objatí" Fionky


Krstiny 11.01.2014

V sobotu sme pokrstili vrh "A" Kashmir Jasmine. Krásnych 3 chlapcov - 2TR+1BH. Traja chlapci, traja krsní rodičia. Šteniatka sa s nami pohrali, poobhrýzali nám prsty na nohách a patrične pokropení šampanským spokojne zaspali. Zaželali sme im krásny, dlhý, zdravý a spokojný život v milujúcich rodinách.Brno 05.01.2014

Výstavnú sezónu sme zahájili na Hanáckej národnej výstave v Brne. Pekný deň sme strávili na pekne zorganizovanej výstave s príjemnými ľuďmi a fantastickým výsledkom.


Silvester 2013

Silvestra sme strávili s novými priateľmi a našim šteniatkom Fionkou.
Ešte predtým nás bol pozrieť Fedor so svojou rodinkou z Lučenca


WELS 6.-7.12.2013

Záver výstavnej sezóny 2013 sme strávili v Rakúskom Welse. Cestovali sme len s práve 15 mesačným Etarkom a víkend sme si užili v predvianočnej nálade.NITRA 30.11.2013

Posledná slovenská výstava v tomto roku sa niesla v znamení dokonalej show. Perfektná organizácia, charizmatická Pani rozhodkyňa a príjemný ľudia. A samozrejme krásne psy.


Praha 30.10.-5.11.2013

Poslednú výstavu v Čechách sme spojili s krátkou dovolenkou.
S počasím ako na objednávku sme si poobzerali Prahu aj získali krásne ocenenie na výstave.


Bratislava 26.10.2013

S Etarkom sme ukončili honbu za junior šampionom Slovenska.
© 2010 • Martina Kasanová • Všetky práva vyhradené

Partneri:   Ekonomická Kancelária, s.r.o.       GIBOX, s.r.o.