Buco Cassanova


N O V I N K Y 2017

Dnes je Streda 25. apríla 2018 - 19:50:31

Meniny na Slovensku oslavuje:
, zajtra má meniny:

a máme takéto počasíčko
In-počasie


3.4.2018

Dobré a zlé správy chodia bohužiaľ niekedy spolu.
Najprv tá zlá:
Dnes nám bolo oznámené, že uhynul náš psí syn Igloo Buco Cassanova. 19.11.2015 - 03.4.2018. Bol to taký malý veselý cavalier, celý po dedovi Monacovi. Zlyhali mu ladviny.


A teraz tá dobrá:
Sono potvrdilo kotnosť našej Olinky. Síce sme to už týždeň tušili, ale dnes sme už videli aj ich srdiečka. Veríme, že koncom prvého májového týždňa už budeme vedieť čo sa v brušku skrýva.

Máme veľmi zmiešané pocity. Na jednej strane radosť z nového, na druhej obrovský žiaľ nad nepochopiteľnou a nezaslúženou stratou nášho mladého posledného odchovanca. Život vie byť niekedy krutý, ale musíme veriť, že už bude len dobre!29.3.2018

Prajeme Vám krásne a ničím nerušené Veľkonočné sviatky. Veríme, že vykukne aj slniečko a nabije nás pozitívnou energiou.

07.03.2018

Dnes sa nám podarilo plánovane nakryť našu Olinku. Teraz už iba čakať, či to bolo úspešné. Dozvieme sa po Veľkej noci. Ak nám bude dopriate a splní sa náš jarný sen, tak šteniatka by sa mali narodiť okolo 9.5.2018
Obaja budúci rodičia- otec GENIUS a mamina OLINKA -sú EFC/CC/DE negatívny po rodičoch, patella 0/0, srdce a oči zdravé. Obaja majú geniálnu cavaliersku povahu a sú výstavne veľmi úspešní.

10.02.2018
Posledný výstavný víkend v sérií za sebou, od začiatku roka, sme absolvovali v krásnej Nitre. Najbližšie najskôr v apríli :) Boli sme celkom neobvykle iba s jedným psom a aj to s kingom :)

A tak som mala čas v kľude si obzrieť a nafotiť cavaliere, ktoré po prvý krát na Slovensku súťažili po farbách.

Náš výsledok zahrial sychravý deň:
King Kasper Fapella Gray - Láďa (Cedrik Twee z Valldemose x Ginny Aurora Fapella Gray) - V1, CAC, CACIB, BOB a je novým Šampionom Slovenska


Fotoreportáž si môžete pozrieť klikom na fotografiu nižšie:
04.02.2018
Dnes v Brne sa rozlúčila naša Olinka s výstavnou kariérou pred plánovanou materskou dovolenkou vo veľkom štýle. Z celkového počtu 100 cavalierov získala titul najvyšší.
Ani náš Láďa sa nestratil.

ODYSSEYA Merlin Bohemia (Olinka) (Lyrick Merlin Bohemia x Charada Fasis Minowara) - V1, CAC,CACIB, BOB a môže sa pýšiť titulom Český Šampión
King Kasper Fapella Gray - Láďa (Cedrik Twee z Valldemose x Ginny Aurora Fapella Gray) - V1, CAC, res. CACIB


Tešíme sa veľmi, veľmi a fotografie si môžete pozrieť klikom na fotografiu:
28.01.2018
Keďže plánujeme materskú dovolenku našej Olinky, nahustili sme trošku svoj výstavný kalendár v snahe pokúsiť sa dokončiť šampionáty, ktoré má začaté.
A tak sme tento víkend zamierili do Poľska skúsiť šťastie. A keby ste vedeli, ako sa nám nechcelo ísť do tak hnusného počasia a navyše nám vymenili rozhodcu !!!
Avšak dopadli sme nad očakávanie:
ODYSSEYA Merlin Bohemia (Olinka) (Lyrick Merlin Bohemia x Charada Fasis Minowara) - V1, CAC, Najlepšia dospelá suka, BOB a môže sa pýšiť titulom Šampión Poľska
GENIUS Buco Cassanova (Etar Prokopská hvědza x D´Sweet Harmony Vanmar Majesty) - V1, CAC a tiež sa môže pýšiť titulom Šampión Poľska
King Kasper Fapella Gray - Láďa (Cedrik Twee z Valldemose x Ginny Aurora Fapella Gray) - V1, CAC, Najlepší dospelý pes ( a už mu chýba iba 1 titul na Šampiona Poľska)


Ešte budúci víkend skúsime zabojovať s Olinkou o posledný titul do Šampiona Čiech a potom už budeme dúfať, že sa dočkáme plodného jara :)
21.01.2018
Kúpou nášho kinga Láďu nastala v našej psej rodine veľká zmena v ponímaní samozrejmého kontaktu so psami. Láďa je pes s veľkým srdcom s mierne autistickou povahou a komunikovať s ním nie je také jednoduché, ako by sa na prvý pohľad zdalo.
Neskutočne sa teším z každého jeho prejavu dôvery voči mne. Poctivo ju budujem. Aj preto s ním pravidelne chodím na výcvikové tábory do Poľska k úžasnému trénerovi Mirkovi Korkusowi. Učím sa pochopiť Láďove myslenie a predbenúť ho v jeho rozhodovaní, aby sa rozhodol tak, ako očakávam ja :)

Tak to bolo aj tento víkend, keď sme sa vybrali do zaujímavej lokality "Niagara". Tentokrát sme zobrali aj našu Olinku s cieľom socializácie s veľkými psami, z ktorých má ona panický strach.
Krásny víkend, v krásnom prostredí Beskýd s úžasnou partiou ľudí. Jazyková bariéra je nepodstatná, ak máte rovnaký tlkot srdca :)

Pár fotografí z víkendovej atmosféry si môžete pozrieť klikom na fotografiu nižšie.


14.01.2018
Zahájili sme výstavnú sezónu 2018 na Národnej výstave v Brne. Tento rok veľa výstav neabsolvujeme, nakoľko sa chystáme na prvé šteniatka našej Olinky (teda v to urputne dúfame).
Olinka by sa mala hárať niekedy okolo polovice marca a dovtedy sa chceme pokúsiť s ňou dokončiť titul Šampion Česka a Poľska - v Čechách jej chýbajú 2 (po dnešku už len 1) a v Poľsku 1 titul.
S týmto predsavzatím sme vyštartovali ráno o 4,00 smer Brno. U nás večer riadne snežilo, takže sme z cesty mali aj dosť obavy. ALe koniec dobrý, všetko dobré :-)

Naši reprezentanti dopadli takto:
ODYSSEYA Merlin Bohemia (Olinka) (Lyrick Merlin Bohemia x Charada Fasis Minowara)) - V1, CAC v triede šampionov a v užšom výbere štyroch o Národnú víťazku
King Kasper Fapella Gray - Láďa (Cedrik Twee z Valldemose x Ginny Aurora Fapella Gray) - V2, res. CAC v otvorenej triede

Výstava bola príjemná, pani rozhodkyňa Vojteková usmievavá - krásny začiatok sezóny.01.01.2018
© 2010 • Martina Kasanová • Vššetky práva vyhradené

Partneri:   Ekonomická Kancelária, s.r.o.       GIBOX, s.r.o.