Cavalier king charles spaniel Buco Cassanova
Buco Cassanova


N O V I N K Y 2017

Dnes je Utorok 21. augusta 2018 - 06:46:50

Meniny na Slovensku oslavuje:
, zajtra má meniny:

a máme takéto počasíčko
In-počasie


18.8.2018Obrovský šok a zármutok nám spôsobil odchod našej prvorodenej sučky a jedinej v BT kožúšku.

BIGGY Buco Cassanova (Aneridee RIVERDANCE x CELESTA Perla Olešné) - zaspala vo veku nedožitých 13 rokov.
08.6.2018Predchádzajúci predĺžený víkend sme poňali trochu dovolenkovo, zaviezli sme malého Jeffa s maminou k nášmu synovi a s najmladším a najstarším zástupcom Buco Cassanova sme sa vybrali na prestížnu klubovú dvojvýstavu do ďalekého Dnebohu (CZ)
Výstavné úspechy pri počte 140 kavalierov a renomovaných anglických rozhodcoch sme neočakávali, o to viac nás tešia.

GENIUS Buco Cassanova (ETAR Prokopská hvězda x D´SWEET HARMONY Vanmar Majesty) - trieda šampionov 2x V1, 2x CAC
BIGGY Buco Cassanova (Aneridee RIVERDANCE x CELESTA Perla Olešné) - 2x V1, 2x BOV
Biggy sa touto výstavou vo veku 12 rokov a 9 mesiacov rozlúčila s výstavným svetom.


28.5.2018Tento týždeň to bude už 3 týždne čo som na svete.
Mám úžasnú maminu, čo sa o mňa vzorne stará a paničku, čo sa od nás nepohne.
Dnes som objavil, že mám nožičky na ktoré sa dá postaviť a plyšový potkan má uši a chvost, ktorý sa dá ťahať.
Robím doma všetkým veľkú radosť.
Ako rastiem a ako vyzerám si môžete pozrieť v sekcií šteňatá.
11.5.2018Vraj každý dostane to, čo si zaslúži a nič sa nedeje len tak. Bože daj mi silu pochopiť!
Naozaj som si myslela, že všetko zlé už máme za sebou. Tak si bojoval! Spi sladko Jax !
10.5.2018

Šteniatka majú za sebou prvú dôležitú noc a deň. Mamina sa vyspala z narkózy a s počudovaním si poprezerala, čo jej pribudlo v bedničke. Netušila, kde sa to tam vzalo, ale hneď vedela, že si to má pritúliť a ochrániť. V priebehu dňa už dostali aj mamičkovskú pusinku na hlavičku a uši, tak verím, že sa v krátkom čase dopracuje ak čisteniu predeliek. Tu zatiaľ suplujem, ale má odpustené, bol to všetko pre ňu šok.
Šteniatka už dostali aj svoje mená, aj svoj fotoalbum a môžete si to pozrieť v sekcii šteňatá.
Túto sekciu denne aktualizujem.

09.5.2018


Veľmi ťažko, ale ďalšia generácia Buco Cassanova je na svete :)
Nakoniec museli veterinári previesť cisársky rez, lebo pôrod sa sám nespustil. Jeden tricolórny chlapček to neprežil.
Dúfam, že odteraz už budeme mať len a len dobré správy!

farba (color) pohlavie (sex) váha (weight) čas (time) meno (name) foto foto hlava (head)
blenheim pes (male) 189 g 14,00 JAX Buco Cassanova Buco Cassanova Buco Cassanova
tricolor pes (male) 206 g 14,00 JEFF Buco Cassanova Buco Cassanova Buco Cassanova


13,00 hod - odchádzame na veterinu

09.30 hod - Zatiaľ stále nič, ale bojujeme :)

Tak to vyzerá, že ideme na to. Táto noc bude dlhá a náročná.08.5.2018

No aktualizácia z nášho pelecha - rodiť sa nám nechce !!! - odkazuje Olinka :)

Olinka nás naťahuje ako gumu do gatí. 3 dni mi tu robí manévre, skúša moju bojovú pripravenosť a keď už si myslím, že toto musí byť ono, tak ideme na prechádzku - Olinka ponaháňa mačku, poskáče si do vzduchu za chrústami a spokojne sa ide domov vyspať.
A paniča bdie a číha, aby niečo neprepásla a oči má ako angorský králik:)

Nechcem zakríknuť, avšak vyzerá to tak, že dnes by mohol byť ten deň "D", Olinkyne manévre stupňujú na intenzite a frekvencii hneď z rána.
Držte nám palce, budem priebežne informovať :)

02.5.2018

Čaká nás posledných pár dní do pôrodu. Olinka je v pohode, panička začína chytať paniku, ako vždy.
Už dva dni máme večerné manévre po byte - Olinka si hľadá správny úkryt a prehrabáva každý kút, každý pelech, aj pôrodnicu.
Včera nahodila mliečko a úpenlivo si stráži paničku, aby ju v tom nenechala samú, čo sa isto nestane, ale kontrola musí byť :)
Nikto na svete teraz nie je nedočkavejší ako panička :)

25.4.2018

Uplynulý víkend sme strávili v Poľsku v Zabrzówe. Náš Láďa potreboval posledný poľský titul na ukončenie titulu šampion Poľska.
Počasie na objednávku, krásne slnečné. Pekný prírodný areál. Oddýchli sme si, aj splnili cieľ cesty.

King Kasper Fapella Gray - Láďa (Cedrik Twee z Valldemose x Ginny Aurora Fapella Gray) - 2x V1, CAC, Najlepší dospelý pes, BOB a je novým Šampionom Poľska.Fotoalbum doplním, len čo sa trošku pracovne uvoľním. Teraz sa budeme chvíľku sústrediť na blížiaci sa pôrod našej Olinky. Je z nej krásna tehuľka, veľmi jej to svädčí, pred nami sú už posledné necelé 2 týždne.

3.4.2018

Dobré a zlé správy chodia bohužiaľ niekedy spolu.
Najprv tá zlá:
Dnes nám bolo oznámené, že uhynul náš psí syn Igloo Buco Cassanova. 19.11.2015 - 03.4.2018. Bol to taký malý veselý cavalier, celý po dedovi Monacovi. Zlyhali mu ladviny.


A teraz tá dobrá:
Sono potvrdilo kotnosť našej Olinky. Síce sme to už týždeň tušili, ale dnes sme už videli aj ich srdiečka. Veríme, že koncom prvého májového týždňa už budeme vedieť čo sa v brušku skrýva.

Máme veľmi zmiešané pocity. Na jednej strane radosť z nového, na druhej obrovský žiaľ nad nepochopiteľnou a nezaslúženou stratou nášho mladého posledného odchovanca. Život vie byť niekedy krutý, ale musíme veriť, že už bude len dobre!29.3.2018

Prajeme Vám krásne a ničím nerušené Veľkonočné sviatky. Veríme, že vykukne aj slniečko a nabije nás pozitívnou energiou.

07.03.2018

Dnes sa nám podarilo plánovane nakryť našu Olinku. Teraz už iba čakať, či to bolo úspešné. Dozvieme sa po Veľkej noci. Ak nám bude dopriate a splní sa náš jarný sen, tak šteniatka by sa mali narodiť okolo 9.5.2018
Obaja budúci rodičia- otec GENIUS a mamina OLINKA -sú EFC/CC/DE negatívny po rodičoch, patella 0/0, srdce a oči zdravé. Obaja majú geniálnu cavaliersku povahu a sú výstavne veľmi úspešní.

10.02.2018
Posledný výstavný víkend v sérií za sebou, od začiatku roka, sme absolvovali v krásnej Nitre. Najbližšie najskôr v apríli :) Boli sme celkom neobvykle iba s jedným psom a aj to s kingom :)

A tak som mala čas v kľude si obzrieť a nafotiť cavaliere, ktoré po prvý krát na Slovensku súťažili po farbách.

Náš výsledok zahrial sychravý deň:
King Kasper Fapella Gray - Láďa (Cedrik Twee z Valldemose x Ginny Aurora Fapella Gray) - V1, CAC, CACIB, BOB a je novým Šampionom Slovenska


Fotoreportáž si môžete pozrieť klikom na fotografiu nižšie:
04.02.2018
Dnes v Brne sa rozlúčila naša Olinka s výstavnou kariérou pred plánovanou materskou dovolenkou vo veľkom štýle. Z celkového počtu 100 cavalierov získala titul najvyšší.
Ani náš Láďa sa nestratil.

ODYSSEYA Merlin Bohemia (Olinka) (Lyrick Merlin Bohemia x Charada Fasis Minowara) - V1, CAC,CACIB, BOB a môže sa pýšiť titulom Český Šampión
King Kasper Fapella Gray - Láďa (Cedrik Twee z Valldemose x Ginny Aurora Fapella Gray) - V1, CAC, res. CACIB


Tešíme sa veľmi, veľmi a fotografie si môžete pozrieť klikom na fotografiu:
28.01.2018
Keďže plánujeme materskú dovolenku našej Olinky, nahustili sme trošku svoj výstavný kalendár v snahe pokúsiť sa dokončiť šampionáty, ktoré má začaté.
A tak sme tento víkend zamierili do Poľska skúsiť šťastie. A keby ste vedeli, ako sa nám nechcelo ísť do tak hnusného počasia a navyše nám vymenili rozhodcu !!!
Avšak dopadli sme nad očakávanie:
ODYSSEYA Merlin Bohemia (Olinka) (Lyrick Merlin Bohemia x Charada Fasis Minowara) - V1, CAC, Najlepšia dospelá suka, BOB a môže sa pýšiť titulom Šampión Poľska
GENIUS Buco Cassanova (Etar Prokopská hvědza x D´Sweet Harmony Vanmar Majesty) - V1, CAC a tiež sa môže pýšiť titulom Šampión Poľska
King Kasper Fapella Gray - Láďa (Cedrik Twee z Valldemose x Ginny Aurora Fapella Gray) - V1, CAC, Najlepší dospelý pes ( a už mu chýba iba 1 titul na Šampiona Poľska)


Ešte budúci víkend skúsime zabojovať s Olinkou o posledný titul do Šampiona Čiech a potom už budeme dúfať, že sa dočkáme plodného jara :)
21.01.2018
Kúpou nášho kinga Láďu nastala v našej psej rodine veľká zmena v ponímaní samozrejmého kontaktu so psami. Láďa je pes s veľkým srdcom s mierne autistickou povahou a komunikovať s ním nie je také jednoduché, ako by sa na prvý pohľad zdalo.
Neskutočne sa teším z každého jeho prejavu dôvery voči mne. Poctivo ju budujem. Aj preto s ním pravidelne chodím na výcvikové tábory do Poľska k úžasnému trénerovi Mirkovi Korkusowi. Učím sa pochopiť Láďove myslenie a predbenúť ho v jeho rozhodovaní, aby sa rozhodol tak, ako očakávam ja :)

Tak to bolo aj tento víkend, keď sme sa vybrali do zaujímavej lokality "Niagara". Tentokrát sme zobrali aj našu Olinku s cieľom socializácie s veľkými psami, z ktorých má ona panický strach.
Krásny víkend, v krásnom prostredí Beskýd s úžasnou partiou ľudí. Jazyková bariéra je nepodstatná, ak máte rovnaký tlkot srdca :)

Pár fotografí z víkendovej atmosféry si môžete pozrieť klikom na fotografiu nižšie.


14.01.2018
Zahájili sme výstavnú sezónu 2018 na Národnej výstave v Brne. Tento rok veľa výstav neabsolvujeme, nakoľko sa chystáme na prvé šteniatka našej Olinky (teda v to urputne dúfame).
Olinka by sa mala hárať niekedy okolo polovice marca a dovtedy sa chceme pokúsiť s ňou dokončiť titul Šampion Česka a Poľska - v Čechách jej chýbajú 2 (po dnešku už len 1) a v Poľsku 1 titul.
S týmto predsavzatím sme vyštartovali ráno o 4,00 smer Brno. U nás večer riadne snežilo, takže sme z cesty mali aj dosť obavy. ALe koniec dobrý, všetko dobré :-)

Naši reprezentanti dopadli takto:
ODYSSEYA Merlin Bohemia (Olinka) (Lyrick Merlin Bohemia x Charada Fasis Minowara)) - V1, CAC v triede šampionov a v užšom výbere štyroch o Národnú víťazku
King Kasper Fapella Gray - Láďa (Cedrik Twee z Valldemose x Ginny Aurora Fapella Gray) - V2, res. CAC v otvorenej triede

Výstava bola príjemná, pani rozhodkyňa Vojteková usmievavá - krásny začiatok sezóny.01.01.2018
© 2010 • Martina Kasanová • Vššetky práva vyhradené

Partneri:   Ekonomická Kancelária, s.r.o.       GIBOX, s.r.o.